Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víno je umění...a bez roušky chutná skvěle

4. 9. 2020

Plánované ochutnávky jsem musela z jara přesunout na vlídnější dobu, a stálo to zato. Vynucená sociální pauza se projevila v hojné návštěvnosti, kdy jsem přivítala celkem 100 hostů na třech ochutnávkách.

 

Změnila jsem místo konání vinařských setkání a využila jsem pohostinnosti a vlídného zacházení osazenstva Hotelu Hoffmeister, elegantního prostředí a skvělé kuchyně.

 

Toto setkání jsem okořenila mini výstavou nádherných obrazů Jadrana Šetlíka (někteří hosté se mohli i poznat) a celé povídání a promítání jsem propojila koronavirovou nitkou, kdy jsem vybrala zajímavé vtipy a obrázky z té nepříjemné doby.

 

A co jsme chutnali?

 

Louis Perdrier, Brut, Francie

- velmi příjemné, lahodné bublinky vyráběné klasickou metodou, ovšem z Burgund

Weingut Raddeck, Grauburgunder, 2019, N

již tradičně prezentované vinařství a opět nádherné šťavnaté vínko s aroma bílých květů, chutí zralých hrušek a meruněk.

Wine Estate BUitenverwachting, Sauvignon Blanc, 2018, JAR

- jiskřivé vínko s tóny zelené papriky a chřestu, ve vůni angrešt, limetka, výrazná kyselinka s lehkou mineralitou.

Graf von Kanitz, Riesling, 2018, N

- aroma meruněk, pomerančů, v chuti zralá jablka, meruňky, plné nádherné vínko v moderním stylu.

Anjos se Portugal Vinho Verde Rosé, 2018, Portugalsko

- světle jahodová barvy, typické lehce sycené šťavnaté vínko s aroma višní a pivoňky, chuť lesních jahod, čerstvého ovoce s delikátním koncem. Velmi úspěšné a chutnající víno.

Bodega Piedra Negra, Malbec, 2018, ARG

- víno tmavě fialové barvy s aroma lesních bobulí a zralých švestek s náznakem kouře, tóny vůně přecházejí do chuti, přidávají se zralé maliny, tóny černého pepře a jemného toastu, v závěru káva.

Femar Vini, Epicuro - Primitivo IGP, 2018, IT

- tmavě purpurové víno s vůní přezrálých švestek až povidel a sladkého koření, v chuti také švestky, třešně, černé ovoce, čokoláda, sametové, delikátní delší závěr.

Gnarly Head, Old Vine Zinfandel, 2015, USA-CS

- americká obdoba Primitiva tmavě rubínové barvy s intenzivním aroma ostružinového a třešňového džemu, mocca tóny, vše volně přechání do chuti, koření, vanilka, dub, nádherná struktura.

Simon Hackett "Anhony´s Shiraz" Reserva, 2016, Austrálie

- aroma tmavého ovoce, ostružin, tóny vanilky, koření, v chuti tmavé třešně, zelený pepř, nádech kůže, dotek dubu, krásně vybalancované taniny.

 

Náhledy fotografií ze složky Víno je umění...a bez roušky chutná skvelě

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář