Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víno a obrazy

2. 12. 2015

4. 5. 2015 - Hotel ROTT

Vztah člověka k vínu se podobá jeho vztahu k umění. Vnímání — to je hlavní měřítko hodnoty vína i umění. Obdivujeme obraz, který namaloval malíř, a v té chvíli v nás vznikají určité emoce, které ovlivňují naši náladu. Víno, podobně jako umělecké dílo, je vnímáno individuálně. Každý člověk prožívá své vlastní neopakovatelné pocity, které nelze vztáhnout na žádného jiného člověka, cítícího něco zcela jiného. Barvu, vůni, chuť toho stejného vína každý vnímá po svém, úplně stejně, jako každý člověk vidí v obraze něco svého — v závislosti na svých životních zkušenostech a povaze.

Víno, jako umění, má více funkcí: je to společník, nositel informací, atribut postavení a hlavně je to zdroj potěšení.

Pro dnešní presentaci jsem se rozhodla vám obrazy a víno propojit trochu odlišně, než byste asi čekali.

Víno se v průběhu staletí stalo inspirací pro mnoho umělců, mnoho umělců také během tvůrčího procesu najde inspiraci na dně lahve. Ale italská malířka Elisabetta Rogai víno povznesla na úplně jinou úroveň, vyvede nás z omylu, že víno je určeno jen ke konzumaci, naopak víno zhmotní do svého umění. Tato dáma, narozená ve Florencii, objevila způsob, jak nechat víno zrát na plátně!

Její první experimenty byly neúspěšné, tahy štětcem na plátně vybledly za několik týdnů.  Ale ona se nevzdala a využila  pomoci místní univerzity, ve Florencii, oddělení organické chemie a mnoha pokusy společně vymysleli způsob, jak malovat vínem na plátno, aniž by po čase vybledlo. Kromě klasických lahvových vín používá i laboratorně upravený alkohol, který svojí lepkavou strukturou připomíná olejové barvy. Také víno vaří, až dosáhne hustoty klasické barvy. A na plátno pak víno přenáší se směsí mouky a vody. Je to technika, která překonává mnohé překážky spojené s hustotou vína a těkavostí alkoholu. Dává přednost použití svařeného vína pro malbu pozadí a zahuštěnému vínu pro více barevné plochy. Má-li získat světlejší barvu, jen přidá několik kapek vody.

 

Elisabetta vytváří obrazy malované bílým a červeným vínem, bez použití jakýchkoliv chemických barviv, ale trvá na tom, že víno musí být kvalitní, jako např. Chianti, Brunello (obě vína z odrůdy Sangiovese, z Toskánska), Montepulciano (jméno odrůdy ponejvíce pěstované v regionech Abruzzo a Marche; neplést si s Brunello di Montalcino, což je odrůda Sangiovese).  Bez nich by nedosáhla tak intenzivních barev s nádhernou vůní.

 

Téma obrazu nejprve nastiňuje na plátno pomocí opálené větvičky z vinné révy, a tím svede dohromady víno a vinice.

 

Technika, kterou vymyslela s pomocí univerzity, umožňuje, že víno na plátně zraje úplně stejně, jako víno v láhvi, kdy během let mění svou kvalitu i barvu.  Jen s tím rozdílem, že na plátně zrání trvá několik měsíců, namísto roků, jako je tomu v lahvi.

Obrazy zcela změní svůj vzhled v průběhu těch několika měsíců. Změní se textura, barvy se vyvíjí od jemně purpurové, fialové, třešňově červené až do vyzrálých tónů jantaru, oranžové až hnědé. Změní se i vůně obrazu.  A to vše tak během 3 měsíců. Jinými slovy, její obrazy stárnou stejně jako vína, jsou neustále živé!

 

Pro dnešní presentaci jsem tedy vybrala vínka pouze italská, vyrobená jen z těch odrůd, se kterými Elisabetta pracuje. U některých obrazů se mi podařilo přesně zjistit použité odrůdy.

 

A pro práci s vlastní fantazií budete potřebovat i sklenici dobrého vína, takže se nebudeme dále zabývat malířkou, ale jen jejími výtvory a vybranými víny. A přitom se můžete kochat i jejími obrazy.

A jen pro vaši informaci, Elisabetta není jediná umělkyně, která využívá víno pro své výtvory.

Pro srovnání tady mám ještě ukázku dalších čtyř umělců.

 

Christina LoCascio, USA

Dáma, která má diplom z Krásných umění a pracovala ve vinném průmyslu, se rozhodla tyto dvě výhody spojit a v r. 2002 začala vínem malovat.

Nelva Richardson, USA

Tato dáma původně pracovala 30 let jako ilustrátorka medicínských publikací. A na jedné dovolené v Itálii se rozhodla pro jiný druh umění. Nejdříve malovala jen pro své přátele různá blahopřání, později přešla k, řekněme, serióznímu umění. Většina děla se prodává v kalifornských regionech, Napa a Sonoma Valley.

Philippe Dufrenoy, FR, Bordeaux

Když tento inženýr z BDX ztratil práci, při přemýšlení o své budoucnosti v kavárně, si maloval vínem na prostírání. A bylo rozhodnuto. Philippe používá jen velmi silná, ale mladá vínka ponejvíce z BDX a Kalifornie. Obrazy dost často maluje na zakázku samotných vinařů, na obrazech většinou vidíme buď samotné vinařství, nebo vinaře.

Elisabeth Seguin, FR

Elisabeth maluje výjevy z Burgund, regionu Cote de Nuits (PN) a Cotes de Beaune (CH). Dnes 75 letá paní, původně učitelka ekonomie, začala malovat před 10 lety. Depozity ze dna lahví sbírá do hrnečku, nechá vyschnout na sluníčku, dokud se na hladině nevytvoří slaboučký film. Pak touto hustou hmotou vytváří svá díla.

 

Ochutnaná vína

Villa Antinorri Bianco, Toscana (Trebbiano, Malvasia, Pinot Blanc, Pinot Grigio)

Merlot "La Cortigiana" DOC (Merlot/CS)

Morellino di Scansano DOC (Sangiovese)

"Santa Cristina" Rosso Toscana IGT (Sangiovese/Merlot

Cabvernet Sauvignon "Il Satiro" IGT

Le Mortelle "Botrosecco" (CF/CS)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář