Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víno a já

Je to velmi jednoduché, víno prostě miluji!

Ale vždycky tomu tak nebylo, asi do svých 30 let jsem víno přímo nenáviděla. frownOvšem láska hory láme, tak proč ne vztah k vínu? Na první rande přišel můj muž se dvěma lahvemi vína - vyděsila jsem se. Ovšem vínko bylo příjemně nasládlé (jak se dnes moderně říká "typické pro ženy" - tuhle větu z duše nenávidím) a mě nějakým zázrakem zachutnalo.

A pak už to šlo jako po másle. Manžel, který pochází z moravské vinařské rodiny, mě velmi rychle naučil oblíbit si tento nádherný mok!

Bylo mi čím dál tím více divné, jak je možné, že každá odrůda, resp. víno z ní vyrobené, je absolutně jiné (ostatně to se dá snadno vysvětlit, přestala jsem rozlišovat jen bílé a červené), ale jak je možné, že se liší i vína vyrobená ze stejné odrůdy? A tady už začala naplno pracovat moje zvědavost.

Až se jednoho dne objevil kamarád Miro a navrhl, jestli bych nechtěla zkusit víno studovat! Tento návrh přišel poté, kdy jsem na jeho soukromé degustaci poznala lahodné vůně a chutě jihoafrických vín. Rozhodnutí mi trvalo asi pět minut - doma jsme vše probrali u lahvinky báječného jihoafrického Shirazu, a bylo rozhodnuto!smiley

Po čtyřech letech pečlivého studia na Cape Wine Academy v Jihoafrické republice, jsem si v prosinci 2014 zajela na africký kontinent na promoci a přivezla si krásný velký Diplom/Certifikát. Velkou oporou při mém studiu mi byla studnice vinařských mouder, paní ELsie Pells, která se pyšní několika tituly - Cape Wine Master, Australasian Wine Master, International Wine Judge  a publikuje články o vínu po celém světě.

A co že to vlastně jsem? tuhle otázku slýchám velmi často, ale netuším, jak jedním slovem odpovědět. Moje maminka říká, že jsem profesionální pijan!

Cape Wine Academy je prestižní institut poskytující kompletní a komplexní vzdělání v oboru vína. CWA byla založena v r. 1979, nabízí studium denní, ale i korespondenční, jehož jsem využila i já. přeci jen dojíždět do Jihoafrické republiky není moc praktické.wink Studuje se po úrovních, ne po ročnících a studium lze absolvovat od 2 do 4 let. Já jsem to vzala pěkně z gruntu a poctivě, Takže čtyři roky jsem se nejen pilně teoreticky vzdělávala, ale spolu s manželem jsme objeli téměř všechny vinařské regiony světa, o počtu vypitých lahví ani nemluvím! Ostatně jedno motto školy zní - chceš-li být dobrým studentem, musíš pít, pít a pít (také jsme kdysi znali jakousi poučku složenou ze tří slov, že?). A já chtěla být dobrým studentem!

Celé studium, které se ukončí absolvováním nejvyšší úroveň, tzv. Diploma Course (kterou jsem dokončila) se zabývá nejen víny jako takovými, ale student je vzděláván v oblasti vinohradnictví a vinařství celého světa, což představuje solidní základ pro kariéru v jakémkoliv odvětví kdekoliv na světě (výuka probíhala samozřejmě v angličtině). Celé studium je velmi široce pojato, připravuje studenty pro různé specializace - marketing, prodej, výrobu vína či publicistickou činnost, stejně jako získávání rozsáhlých znalostí nezbytných při degustacích či při mezinárodních hodnoceních.

V současné době se účastním hodnocení na Prague Wine Trophy a přispívám do časopisu Víno a Styl. Občas se objevím i v jiných médiích.

A zpět k otázce, co vlastně jsem? Určitě se necítím býti sommeliérem, i když tuto profesi mohou studenti CWA vykonávat již po absolvování prvního úrovně studia. Oficiální titul zní "znalec vína", ale tohle se mi vůbec nelíbí. Já se chci zabývat, a činím tak, výsledným produktem celé vinařské práce, tedy vínem. Produktem, který je pro mě něčím víc než jen tekutinou doporučovanou k různým druhům jídla, tekutinou, kterou chápu jako druh umění, kterou je třeba si náležitě vychutnat a ocenit.

Takže, na zdraví!